logo l

Fundacja Barak Kultury

Al. K. Marcinkowskiego 21, 61-745 Poznań

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 505 045 259

http://barakkultury.pl

Tematy


Teatr Ba-Q działa afiliowany przy Fundacji Barak Kultury, która powstała w 2008 roku i tak prezentuje swoje idee oraz cele:

 


„Nasz pomysł na świat to polifonia.

 

Wielogłosowość, raczej dialog niż monolog. Im bardziej różnorodnie, tym lepiej się czujemy. I jeszcze jedno – mniejszość jest dla nas ciekawsza niż większość. Dlatego kluczowym tematem, który łączy najważniejsze projekty Baraku, czyli festiwale: Inwazja barbarzyńców, Inny festiwal oraz Teatr Ba-Q i projekty edukacyjne, jest spotkanie z Innym jako reprezentantem mniejszości.

I to by było na tyle.

Dlaczego Barak a nie Pałac?

Sprawa jest prosta – Barak zrodził się w baraku. Dlatego nie było sensu udawać, że to pałac. Od początku zależało nam, aby miejsce naszych spotkań było przyjazne i bezpretensjonalne. Wprawdzie od dawna nie jesteśmy już w baraku, ale tamta przestrzeń ukształtowała nas wewnętrznie i wyznaczyła kierunek rozwoju. Takich też miejsc szukamy dla naszych inicjatyw”.

Założycielem i prezesem Fundacja Barak Kultury jest Przemysław Prasnowski - równocześnie dyrektor festiwalu Inwazja Barbarzyńców czy pomysłodawca kabaretu Barbarzyńcy PL, wielokrotnie nagradzany w dziedzinie animacji kultury.

Projekt
CHAIM/ŻYCIE

Fundacja Tu Żyli Żydzi, Poznań


Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci, realizowane w 2020 r. przez Andrzeja Niziołka

CHAIM/ŻYCIE - portal o kulturze, Żydach, artystach i Wielkopolsce, to projekt edukacji i animacji kultury w Poznaniu i Wielkopolsce. Poszukujemy, gromadzimy i prezentujemy na niej trzy rodzaje materiałów:

* Dzieła twórców kultury odnoszące się do kultury żydowskiej i obecności Żydów w Poznaniu i Wielkopolsce.

* Materiały nt. kultury i historii Żydów wielkopolskich – jako mało znanego dziedzictwa kulturowego regionu.

* Informacje o działaniach lokalnych społeczników, organizacji, instytucji zajmujących się w Wielkopolsce upamiętnieniem Żydów w swoich miejscowościach oraz informacje o tychże działaczach i organizacjach.

Kontakt

  • Andrzej Niziołek

  • Hana Lasman

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Projekt finansowany jako zadanie publiczne Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury w 2021 r.

© 2020 Fundacja Tu Żyli Żydzi. Strony Trojka Design.