Urodził się w 1961 roku. Regionalista, mgr teologii, w latach 2000-2019 nauczyciel religii w ZSP w Dobrej koło Turku. Po cofnięciu mu misji kanonicznej z racji poglądów oficjalnie sprzecznych z nauką Kościoła Katolickiego, wychowawca na świetlicy szkolnej. Mieszka we wsi Marcjanów koło Kawęczyna.
W domu należącym do jego dziadków podczas istnienia getta Czachulec mieszkały trzy rodziny żydowskie, dlatego tematyka żydowska była w jego rodzinie wciąż żywa. Jego ojciec (rocznik 1921) często opowiadał o getcie. On sam jako teolog również ciagle odnosi się do Żydów - w końcu Chrystus też nim był.
Jako autor pierwszym raz zainteresował się tematem żydowskim podczas studiów podyplomowych z historii. Zorientował się wówczas, że wiejskie getto w Czachulcu to dosłownie „biała tablica” - poza kilkoma wzmiankami literatura na jego temat nie istniała. Sam zaczął więc zbierać wspomnieniach żyjących jeszcze wówczas świadków tamtych wydarzeń.
Jest autorem wielu artykułów o tematyce żydowskiej publikowanych w prasie lokalnej oraz w miesięczniku „Midrasz” i w „Kwartalniku Historii Żydów”. W 2013 roku doprowadzil do odsłonięcia tablicy pamiątkowej na terenie getta w Czachulcu. Uczestniczył w warsztatach dla edukatorów prowadzonych w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie w latach 2014 i 2016. W 2015 roku jako jeden z dziesięciu polskich nauczycieli został nominowanych do nagrody „Za naprawianie świata” im. Ireny Sendlerowej. W 2018 został wyróżniony nagrodą „Chroniąc Pamięć” przyznaną przez Żydowskie Muzeum „Galicja” w Krakowie.
W 2021 roku zrealizował film dokumentalny „Getto w Czachulcu” oraz opublikował książkę na ten sam temat pt. „„Heidemülle, czyli młyn na wrzosowisku”.