logo l

Janusz Marcinak

Ankieta Jechiela

Linki:
  • dubnow.de, https://www.dubnow.de/1/institute/academic-staff/dr-yechiel-weizman/
Może cię zainteresować: Starotestamentowi Żydzi Zagłady. Malarstwo Jerzego Piotrowicza , Synagoga odzyskana wirtualnie - Krzysztofa Kwiatkowskiego wizualizacje poznańskiej synagogi, Zapomniany świat Żydów - Atlantyda Janusza Marciniaka
Sylwetki: Janusz Marciniak
W październiku 2011 roku Jechiel Weizman, student kulturoznawstwa na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie piszący pracę magisterską na temat pamięci żydowskiej w przestrzeni publicznej we współczesnej Polsce (zwłaszcza o projektach artystycznych związanych z kirkutami i synagogami), zwrócił się do Janusza Marciniaka, autora perfomansów i instalacji w poznańskiej synagodze-pływalni, z prośbą o wypowiedzi na ten temat. Przynoszą one wiele myśli odsłaniających duchowe i ideowe podłoże prac artysty. Za jego zgodą publikujemy całość tego przeprowadzonego poprzez internet „wywiadu”. 

Projekt
CHAIM/ŻYCIE

Fundacja Tu Żyli Żydzi, Poznań


Projekt finansowany jako zadanie publiczne Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury.

CHAIM/ŻYCIE - portal o kulturze, Żydach, artystach i Wielkopolsce, to projekt edukacji i animacji kultury w Poznaniu i Wielkopolsce. Poszukujemy, gromadzimy i prezentujemy na niej trzy rodzaje materiałów:

* Dzieła twórców kultury odnoszące się do kultury żydowskiej i obecności Żydów w Poznaniu i Wielkopolsce.

* Materiały nt. kultury i historii Żydów wielkopolskich – jako mało znanego dziedzictwa kulturowego regionu.

* Informacje o działaniach lokalnych społeczników, organizacji, instytucji zajmujących się w Wielkopolsce upamiętnieniem Żydów w swoich miejscowościach oraz informacje o tychże działaczach i organizacjach.

Kontakt

  • Andrzej Niziołek

  • Hana Lasman

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Kultura w sieci w 2020 r.

© 2020 Fundacja Tu Żyli Żydzi. Strony Trojka Design.