logo l

Witold Banach

Fot. Mariusz Forecki

Kontakt

Tel. 62 592 80 52

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tematy


Twórca i dyrektor Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Urodził się w 1959 roku, ukończył historię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Studium Muzeologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. 


Jest autorem licznych artykułów, opowiadań, słuchowisk, recenzji i haseł biograficznych, a także kilkunastu książek dotyczących Ostrowa Wlkp. Napisał m.in. Kroniki literackie prowincji (2016) oraz RadziwiłłowieBurzliwe losy słynnego rodu, która wygrała plebiscyty na najlepszą książkę historyczną 2018 roku na portalach Histmag.org i Historiazebrana.pl.
Laureat wielu nagród i wyróżnień: m.in. Polskiego Radia, Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego, Polcul Foundation, Biblioteki Raczyńskich, XXIII edycji konkursu o nagrodę i medal im. Zygmunta Glogera, Nagrody Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Zwycięzca plebiscytu Ostrowianin Roku 2012.

Projekt
CHAIM/ŻYCIE

Fundacja Tu Żyli Żydzi, Poznań


Projekt finansowany jako zadanie publiczne Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury.

CHAIM/ŻYCIE - portal o kulturze, Żydach, artystach i Wielkopolsce, to projekt edukacji i animacji kultury w Poznaniu i Wielkopolsce. Poszukujemy, gromadzimy i prezentujemy na niej trzy rodzaje materiałów:

* Dzieła twórców kultury odnoszące się do kultury żydowskiej i obecności Żydów w Poznaniu i Wielkopolsce.

* Materiały nt. kultury i historii Żydów wielkopolskich – jako mało znanego dziedzictwa kulturowego regionu.

* Informacje o działaniach lokalnych społeczników, organizacji, instytucji zajmujących się w Wielkopolsce upamiętnieniem Żydów w swoich miejscowościach oraz informacje o tychże działaczach i organizacjach.

Kontakt

  • Andrzej Niziołek

  • Hana Lasman

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Kultura w sieci w 2020 r.

© 2020 Fundacja Tu Żyli Żydzi. Strony Trojka Design.