logo l

Chaim/Życie zaprasza do współpracy!

Chaim/Życie

Stworzyliśmy Chaim/Życie - portal o kulturze, Żydach, artystach i Wielkopolsce, żeby otwierać i  skupiać, poszerzać i inspirować. Proponować: wiadomości, spotkania, możliwości, kontakty... Żeby udostępniać jak najszerzej - być barwnym i ciekawym - stwarzać nowe ze starego. Wierzymy, że projekt, który zaczynamy, to śnieżna kula - niech obrasta materiałami, o których istnieniu nawet dziś nie wiemy, wspólnymi działaniami, czującymi podobnie ludźmi.


Zapraszamy do współpracy z Chaim/Życie wszystkich, którzy chcą się dołączyć. Którzy w sprawach Polaków i Żydów już coś zrobili, albo chcą zrobić. Dołożyć coś od siebie i współtworzyć ten portal razem z nami. Historyków uniwersyteckich i lokalnych. Regionalistów z wielkopolskich miejscowości, którzy o „swoich” Żydach już dużo wiedzą, albo dopiero zaczynają się nimi interesować. Społeczników, którzy upamiętniają żydowskie synagogi czy cmentarze i dziennikarzy, którzy o tym piszą. Nauczycieli, którzy uczą o wielokulturowej Wielkopolsce i uczniów, którzy tym się ciekawią. Samorządowców, którym wielokulturowe dziedzictwo ich miejscowości nie jest obojętne. Zwykłych ludzi, którzy może wiedzą coś o Żydach, których znali ich dziadkowie, albo mają w domach ich zdjęcia, listy, dokumenty, pamiątki po nich, którymi może zechcą się podzielić.

Portal Chaim/Życie to projekt skupiający rozproszone. Pokazujący bogactwo, o którym mało wiemy. Obliczony na wspólne siły, bo nikt tego w pojedynkę nie zrobi. Dlatego zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcą i mogą coś do niego wnieść. Obok jest numer telefonu, adres - piszcie, dzwońcie, proponujcie.

Andrzej Niziołek / Fundacja Tu żyli Żydzi

Może cię zainteresować również

Projekt
CHAIM/ŻYCIE

ANDRZEJ NIZIOŁEK
Fundacja Tu Żyli Żydzi, Poznań


Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

CHAIM/ŻYCIE - portal o kulturze, Żydach, artystach i Wielkopolsce, to projekt edukacji i animacji kultury w Poznaniu i Wielkopolsce rozpoczęty dzięki stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Poszukujemy, gromadzimy i prezentujemy na niej trzy rodzaje materiałów:

* Dzieła twórców kultury odnoszące się do kultury żydowskiej i obecności Żydów w Poznaniu i Wielkopolsce.

* Materiały nt. kultury i historii Żydów wielkopolskich – jako mało znanego dziedzictwa kulturowego regionu.

* Informacje o działaniach lokalnych społeczników, organizacji, instytucji zajmujących się w Wielkopolsce upamiętnieniem Żydów w swoich miejscowościach oraz informacje o tychże działaczach i organizacjach.

Kontakt

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.© 2020 Fundacja Tu Żyli Żydzi. Strony Trojka Design.