logo l

„Muzeum na kółkach” w Trzemesznie

Chaim/Życie

Do Trzemeszna przyjeżdża „Muzeum na kółkach”! Od poniedzialku 10 października od godz. 8 do środy 12 października do godz. 14.30 w auli Szkoły Podstawowej nr 1 dla wszystkich mieszkańców miasta dostępna będzie ta wędrująca po Polsce wystawa Muzuem Historii Żydów Polskich „Polin”. 


„Muzeum na kółkach - to podróżująca wystawa edukacyjna, który przybliża historię polskich Żydów i przywraca pamięć o lokalnej społeczności żydowskiej” – piszą o niej jej twórcy. We wtorek 11 października o godz. 17 odbędzie się w tej auli także wykład nt. Żydów polskich i trzemeszańskich oraz oprowadzanie po wystawie dla dorosłych.

Ale program obejmuje także inne wydarzenia – już dziś o godz. 17 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie wykład nt. cmentarza żydowskiego w Trzemesznie i pochodzących z niego macew wygłosi Sławomir Pastuszko, w przyszły piątek 14 października o godz. 18 w ttym samym miejscu odbędzie się pokaz filmu „Dowód tożsamości” a po nim spotkanie z jego reżyserem Mikołajem Grynbergiem, zaś 15 października o 11 odbędzie się oprowadzanie zainteresowanych po cmentarzu żydowskim w Trzemesznie.

Na ilustracji - za FB Szkoły Podstawowej nr 1 oraz FB Cmentarz Żydowski Trzemeszno - zamieszczamy dokładny program wydarzeń

Partnerem lokalnym wydarzenia dla Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN jest Gmina Trzemeszno.

Tymczasem „Muzeum na kółkach” podróżuje po Wielkopolsce - po wizytach w Dąbiu i Kole obecnie przebywa w Zagórowie - patrz tutaj https://www.facebook.com/muzeumnakolkach

Może cię zainteresować również

Projekt
CHAIM/ŻYCIE

Fundacja Tu Żyli Żydzi, Poznań


Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci, realizowane w 2020 r. przez Andrzeja Niziołka

CHAIM/ŻYCIE - portal o kulturze, Żydach, artystach i Wielkopolsce, to projekt edukacji i animacji kultury w Poznaniu i Wielkopolsce. Poszukujemy, gromadzimy i prezentujemy na niej trzy rodzaje materiałów:

* Dzieła twórców kultury odnoszące się do kultury żydowskiej i obecności Żydów w Poznaniu i Wielkopolsce.

* Materiały nt. kultury i historii Żydów wielkopolskich – jako mało znanego dziedzictwa kulturowego regionu.

* Informacje o działaniach lokalnych społeczników, organizacji, instytucji zajmujących się w Wielkopolsce upamiętnieniem Żydów w swoich miejscowościach oraz informacje o tychże działaczach i organizacjach.

Kontakt

  • Andrzej Niziołek

  • Hana Lasman

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Projekt finansowany jako zadanie publiczne Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury w 2021 r.

© 2020 Fundacja Tu Żyli Żydzi. Strony Trojka Design.