logo l

Paweł Pachulski

Kontakt

tel. 691 999 676, p.pachulski@unikatfilm

Tematy


Opertator, filmowiec i regionalista.


Zaraził się kinem w dzieciństwie - jego mama prowadziła w Ślesinie kino w miejskiej remizie. W latach 70. obejrzał wszystkie filmy, jaki tam wyświetlano - tak, amerykańskie, jak radzieckie. Zafascynowany kinem rano zamiast iść do kościoła podkradał mamie klucze do remizy i z kolegami potajemnie oglądali filmy.

Kształcił się na operatora w AMA Film Academy, prywatnej szkole filmowej w Krakowie. Prowadzi własne studio filmowe, robi filmy promocyjne i edukacyjne, dla domów kultury, muzeów. Jest ślesińskim regionalistą zaangażowanym w chronienie tutejszej historii i tradycji.

Projekt
CHAIM/ŻYCIE

Fundacja Tu Żyli Żydzi, Poznań


Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci, realizowane w 2020 r. przez Andrzeja Niziołka

CHAIM/ŻYCIE - portal o kulturze, Żydach, artystach i Wielkopolsce, to projekt edukacji i animacji kultury w Poznaniu i Wielkopolsce. Poszukujemy, gromadzimy i prezentujemy na niej trzy rodzaje materiałów:

* Dzieła twórców kultury odnoszące się do kultury żydowskiej i obecności Żydów w Poznaniu i Wielkopolsce.

* Materiały nt. kultury i historii Żydów wielkopolskich – jako mało znanego dziedzictwa kulturowego regionu.

* Informacje o działaniach lokalnych społeczników, organizacji, instytucji zajmujących się w Wielkopolsce upamiętnieniem Żydów w swoich miejscowościach oraz informacje o tychże działaczach i organizacjach.

Kontakt

  • Andrzej Niziołek

  • Hana Lasman

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Projekt finansowany jako zadanie publiczne Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury w 2021 r.

© 2020 Fundacja Tu Żyli Żydzi. Strony Trojka Design.