logo l

Krotoszyn

Ośmiu ostatnich Żydów

Linki:
  • sztetl.org.pl, https://sztetl.org.pl/pl/miejscowosci/j/505-jutrosin
Może cię zainteresować: Gmina żydowska w Książu, Krotoszyński nauczyciel cesarza Brazylii, „Wielka ozdoba Rawicza”. Przewodnik po mieście
Jutrosin to niewielkie, malowniczo położone nad brzegami Orli i zalewem miasteczko w południowo-zachodniej Wielkopolsce, w powiecie rawickim – w przeszłości związane z losami kilku pokoleń wielkopolskiej linii rodu Czartoryskich. Historia miejscowości sięga XIII wieku. W XVI stuleciu Jutrosin należał do rodów Bnińskich i Konarskich.

Muzeum Regionalne w Krotoszynie

tel. 62 722-61-47

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.muzeum.krotoszyn.pl

 

Może cię zainteresować: Dariusz Czwojdrak, Muzeum Ziemi Rawickiej, Towarzystwo Miłośników Ziemi Jutrosińskiej i Muzeum Ziemi Jutrosińskiej
Muzeum Regionalne w Krotoszynie prezentuje na swojej stałej wystawie cenne pamiątki po licznej niegdyś w tym mieście społeczności żydowskiej. 

Projekt
CHAIM/ŻYCIE

ANDRZEJ NIZIOŁEK
Fundacja Tu Żyli Żydzi, Poznań


Zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci.

CHAIM/ŻYCIE - portal o kulturze, Żydach, artystach i Wielkopolsce, to projekt edukacji i animacji kultury w Poznaniu i Wielkopolsce rozpoczęty dzięki stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Poszukujemy, gromadzimy i prezentujemy na niej trzy rodzaje materiałów:

* Dzieła twórców kultury odnoszące się do kultury żydowskiej i obecności Żydów w Poznaniu i Wielkopolsce.

* Materiały nt. kultury i historii Żydów wielkopolskich – jako mało znanego dziedzictwa kulturowego regionu.

* Informacje o działaniach lokalnych społeczników, organizacji, instytucji zajmujących się w Wielkopolsce upamiętnieniem Żydów w swoich miejscowościach oraz informacje o tychże działaczach i organizacjach.

Kontakt

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.© 2020 Fundacja Tu Żyli Żydzi. Strony Trojka Design.